UFO – najužitočnejší vianočný darček

UFO – najužitočnejší vianočný darček

To to vyskúšal už vie, že pripravovať jedlo pod holým nebom je skutočne magická záležitosť. Dá sa tak dosiahnuť chuť jedál, ktorú v kuchyni nie je možné napodobniť.

Korene môjho kratučkého príbehu nesiahajú dlho do minulosti: disk na pečenie som dostal od manželky na Vianoce. Tento darček bol istým spôsobom mačka vo vreci, nakoľko sme nikdy predtým nepočuli a ani nevideli takúto nádobu. Do jeho vyskúšania sme sa pustili hneď, ako nám to počasie dovolilo. Na stránke Happy Flame sme si dôkladne preštudovali všetky potrebné informácie a našli sme aj inšpiráciu k pripravovanému jedlu. Dozvedeli sme sa taktiež, že nádobu pred prvým použitím treba natrieť masťou alebo olejom, dnom nahor uložiť na pahrebu a počkať kým dosiahne modročiernu farbu. Tento inauguračný proces sa nazýva vypálením.


Pri príprave jedál sme najprv boli opatrní, pridŕžali sme sa ingrediencií ktorými sa nedá nič pokaziť. Po kuracích stehnách a francúzskych zemiakoch sme sa trochu osmelili, a na nedeľný obed podávali hosťom komplikovanejšie jedlo. Na dno disku sme dali podľa inštrukcií alobal, slaninu, plátky zemiakov a červenú cibuľu, až následne sme prikladali marinovanú krkovičku, „vŕšenie“ sme ukončili zemiakmi a plátkami slaniny. Takto navrstvený a uzatvorený disk sme vložili do pahreby na 50-60 minút.


Kľúčovým pri pečení môže byť práve pahreba, nakoľko musí zostať počas celého procesu horúca, ale nesmú sa objavovať plamene. K úspechu potrebujeme tvrdé drevo, ktorým nesmieme šetriť. Po umiestnení diskom nie je potrebné jedlo miešať, mohol som sa venovať svojmu koníčku – lukostrelectvu. V zime sa v ňom poľahky dá pripraviť jedlo v krbe, ale experimentovali sme už aj s teplovzdušnou rúrou.


WOW-efekt dosiahneme, ak disk otvoríme priamo na prestretom stole, hostí tak ohúri omamná vôňa lahodného jedla. Kulinársky zážitok je zaručený, nakoľko arómy ingrediencií počas pečenia vytvoria dokonalú harmóniu, ktorá presvedčí aj toho najväčšieho fajnšmekra! Oplatí sa vyskúšať a ochutnať!
Dobrú chuť!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *