Čo je UFO – disk na pečenie?

Najjednoduchší z jednoduchých!

Táto veta presne vystihuje UFO Cooking Dish – disk na pečenie, keďže ho môžeme používať v prírode, záhrade, lese, počas rybačky, lovu alebo výletu, ale vďaka svojej veľkosti sa zmestí aj do rúry, takže ho môžu používať aj ľudia, ktorí neradi opúšťajú betónovú džungľu.

Je prenosný, ľahký, nie je krehký a navyše vyzerá veľmi cool!
Jeho pomocou môžeme ľahko a rýchlo vyčariť jedlo aj v prírode, preto sa stal obľúbeným nástrojom rybárov a bushcrafterov.

V nádobe ktorá pochádza od starých drevorubačov a spaľovačov uhlia sa dajú pripraviť jedinečné jedlá v pahrebe. Cez zimu môžeme UFO naložené rozličnými druhmi mäsa, zeleniny a slaniny vložiť do krbu, pece alebo kachlí.
Nemusíme robiť nič iné, iba vložiť do UFO prísady, zatvoriť ho, vložiť do pahreby – ktorou nádobu trochu obložíme – a sem-tam premiešať jedlo jednoduchým pootáčaním disku.

Ak disk uložíme otvorený do pahreby, tak v ňom môžeme pripraviť naraz dva druhy jedál. Na jednej polovici môžeme zohrievať vodu na kávu, čaj, alebo uvariť polievku, kým na druhej vieme pripraviť lečo alebo jednoduché zemiaky na paprike.

V UFO, podľa jeho veľkosti, môžeme pripraviť dostatočné jedlo pre 2 až 12 ľudí. Podľa množstva pripravovaného jedla sa má počítať s časom prípravy od 40 minút až do jeden a pol hodiny, kým sa kľudne môžeme venovať svojim povinnostiam. Disk vás nikdy nesklame, v uzatvorenom priestore sa vytvorí dokonalá harmónia chutí – aj z tej najjednoduchšej dvojice kuracie prsia a zemiaky vznikne niečo jedinečné.
Zároveň sa však môžete podujať aj na väčšie gastronomické výzvy –  od základných receptov až po súťažný perkelt z diviny – dokonca sa v ňom dá upiecť aj chlieb a údiť ryba!


Disk na pečenie UFO je ideálnym pomocníkom súčasného človeka, podľa skúseností sa dá veľmi ľahko obľúbiť, vďaka jednoduchému použitiu urobí aj z toho najväčšieho kuchárskeho analfabeta šéfkuchára!

Medzi našimi receptmi nájdete niektoré zaužívané, vyskúšané v disku, ale fantázii sa hranice nekladú, záleží len na vás a dostupných surovinách aké jedlo v ňom pripravíte.
Práve preto vrelo očakávame nové recepty, ktorými môžeme rozšíriť kruh milovníkov UFO.