UFO a my

Na tento jednoduchý, ale o to geniálnejší nástroj na pečenie v pahrebe sme natrafili ako vášniví milovníci pečenia, varenia, grilovania a prípravy jedál v peci.
Ak existuje láska na prvý pohľad, tak je to práve UFO – disk na pečenie.

DISK NA PEČENIE je železná nádoba s vynikajúcimi vlastnosťami. Počas prípravy zeleniny sa ich šťava uvoľní, vďaka prvotriednym izolačným vlastnostiam sa para spolu s chuťou a vôňami nevytratia, ale vyčarujú šťavnaté mäsko.

Predchodcu UFO disku z tepaného železa používali už za čias renesancie v Taliansku – najmä kuchári šľachtických rodov. Rozličné jedlá pripravovali v horúcej pahrebe krbov.
V Srbsku sa našli podobné nádoby z konca 19. storočia. Na ich vrchnej časti sa nachádzal golier kruhového tvaru, ktorý pravdepodobne slúžil na udržanie pahreby. Na predchodcu nášho UFO disku sme natrafili v zbierke maďarského ľudového umenia, bol nástrojom drevorubačov a spaľovačov uhlia v pohorí Matra.

Čerpajúc z historického opisu tejto obľúbenej nádoby sme sa snažili vyvinúť jej podobu ktorá by sa stala užitočným, ľahko premiestniteľným, cenovo dostupným a dlhotrvajúcim nástrojom pre milovníkov prírody. Práve preto sme sa rozhodli pre nasledujúci slogan:

UFO – disk na pečenie
Inšpirovaný minulosťou, navrhnutý pre budúcnosť!