Užitočné UFO tipy

Čo by sme mali vedieť o disku:

Nehádž diskom, preukáž sebakontrolu! Nech je pahreba akokoľvek horúca, vždy sa nájde spôsob na jej uloženie a výber. Tak sa dá predísť preliačeniu disku, poškodeniu závesnej časti a zámky.

Nový UFO disk sa vždy musí podrobiť „zasväteniu“ pred prvým použitím.

Odkedy existuje alobal, kuchári ho začali používať na vystlanie spodnej časti disku, čím sa značne uľahčí jeho umytie po skončení varenia. Tento postup dokáže uľahčiť najmä čistenie po jedlách obsahujúcich syr a smotanu.

Disk po vybratí z pahreby nechajte odpočívať 4-5 minút, kým vychladnú obe jeho časti, až potom ho otvorte.

Pozor! Nielen horúce železo, ale aj horúca para nahromadená v disku dokáže spôsobiť popáleniny, preto manipulujte s diskom vždy opatrne!

Príprava dobre naplánovaného jedla v disku je veľmi vďačná, počas tej približne jednej hodiny, kým sa pripravuje, môžete vyhladnúť ako vlk: hrať futbal, rybárčiť, popíjať.

Recept je veľmi jednoduchý: vložte doň všetko, čo máte poruke (slaninu, zeleninu, plátky mäsa, zeleninu a ešte trocha slaniny) a vložte do pahreby! Jedlo nemusíte dokonca ani premiešať. Nebojte sa, určite vám neprihorí. Cca po jednej hodine, keď už záhradu naplní vôňa dusenej zeleniny, máte pokrm hotový! Pre neskúsených však ešte odporúčame z času na čas dohliadať na prípravu 😊

Vyskúšali sme už rozličné variácie s údeným kolenom, rybou, hydinou, alebo iba so zeleninou… mňam!

Keďže nemusíte jedlo počas prípravy premiešavať, neuvoľňuje sa ani para. Musíte si tak dávať pozor s korenením, nechcete predsa, aby jedlo úplne stratilo svoju prirodzenú chuť.