UFO – disk na pečenie, továreň na pochutiny

UFO – disk na pečenie, továreň na pochutiny

Na UFO som natrafil vďaka článku na internete, v ktorom bol uverejnený recept na dobre vyzerajúce jedlo: cibuľa, zemiaky, krkovička a slanina. Vyzeralo to jednoducho, ale predsa sa mi hneď zbehli slinky!

Keďže radi chodíme na výlety a turistiku s našimi priateľmi, rozhodol som sa vyskúšať disk na prípravu jedál nad otvoreným ohňom. Už počas prvého pečenia sa mi podarilo ohúriť priateľov, ktorí sa iba neveriacky prizerali, ako dokážem tak jednoducho zasýtiť toľko žalúdkov.


Nasledujúce UFO jedlo je v našej partii veľmi obľúbené. Väčšinou počas potuliek pripravujeme jedlo na kempingovom variči. Kým jeden nomád stavia stan, vybaľuje veci (na civilizovanom mieste skočí po pivo), ten druhý dokáže poľahky pripraviť toto kaloricky bohaté a chutné jedlo. Na ingrediencie vám stačí pár eur, pričom sa dajú pripraviť rozličné variácie.

UFO cestoviny s tuniakom:


Ešte pred odchodom som zvykol v mlynčeku na kávu pomlieť všetky moje obľúbené korenia: čierne korenie, rascu, rímsku rascu, muškátové oriešky. Toto množstvo stačí na 1-2 týždennú túru a zmestí sa do 100 ml nádobky.
Ingrediencie pre 2 osoby:
½ balíčka (0,5 kg) cestovín (fusilli)
1 konzerva tuniaka
1-2 ks červenej cibule
cesnak, soľ, olej, červená mletá paprika, korenie
pitná voda
podľa dostupnosti: 1 paradajka/ paradajkový pretlak, 1 zrelé jablko, tvrdý syr

UFO umiestnim na varič, pridám trocha oleja a na kocky nakrájanú červenú cibuľu. Cibuľu jemne opražím, pridám červenú papriku a soľ. Ak mám poruke jablko (najlepšie je zrelé), tak ho nadrobno nakrájam. Spolu s paradajkou a nadrobno nakrájaným cesnakom sa jablko pekne spojí do kaše. Následne pridám konzervu tuniaka, surové cestoviny a okorením. Pridám toľko vody, koľko je potrebné na uvarenie cestovín (potrebuje to prax). Tak neplytvám pitnou vodou, vyhnem sa zbytočnému umývaniu riadu a cestoviny prevezmú chuť korenín, čím bude jedlo ešte chutnejšie. Po 15 minútach varenia je jedlo hotové. Najlepšie je pridať na záver aj syr, jedlo podávame v dvoch misách disku.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *